Mnoho lidí se v současné době snaží ušetřit tím, že si pořídí domácí výrobnu elektrické energie. V podstatě to řešením je. Ale jen v případě, pokud je vám jasné, že úspory nepřijdou za první týden, nýbrž na ně budete muset jistou dobu čekat. Návratnost odborníci vypočítali přibližně na sedm až dvanáct let. Přesně se to pochopitelně spočítat nedá.
- Záleží totiž na mnoha faktorech.
- Jedním z nich je i spotřeba elektřiny v celé domácnosti.
Domácí fotovoltaickou solární elektrárnu si může nechat zbudovat téměř každý. Stačí na to vhodná střecha, kterou v nejbližší době nebudete muset renovovat. Pochroumaná střešní krytina by nebyla asi vhodná podložka pod vaši elektrárnu.
Firma vše postaví a vyřídí
Co vás čeká, pokud se pro tento krok rozhodnete? Jestliže se máte v úmyslu ponechat vše na odbornících a nechat si udělat zakázku na klíč, pak nic složitého.
-
Odborná firma zjistí, jaké jsou vaše požadavky a podle toho vytvoří odpovídající návrh.
- Pochopitelně, že bude v prvé řadě přihlížet na to, aby to bylo zejména pro vás do budoucna efektivní.
- Po vytvoření projektové dokumentace se zpracuje žádost k připojení k distribuční síti.
V tomto okamžiku může nastat jeden malý problém. Pokud máte objekt (který potřebujete elektrifikovat) v místech bez elektrické dostupnosti, pak je řešením ostrovní fotovoltaická elektrárna. Tuto variantu volí většinou majitelé jachet nebo karavanů. Ostrovní systém se liší tím, že není připojený na síť, ale pracuje pomocí akumulátorů neboli baterií. Samotná montáž solární elektrárny zahrnuje už jen několik málo kroků.
- Nejprve se instalují panely.
- Pak následuje namontování elektrického střídače.
Pokud si vyberete firmu, která provádí veškerou montáž takzvaně „na klíč“, nebudete mít s instalací žádné starosti. Ani s její samotnou stavbou a ani s vyřizováním na úřadech.